Andrea Zimányiová je úspešnou slovenskou multižánrovou speváčkou, ktorá svoje umelecké kvality potvrdila na mnohých svetových súťažiach, okrem iných aj ako laureátka medzinárodnej súťaže francúzskych piesní v Splite v roku 2000.

Andrea na Spotify

Je nositeľkou prestížnej ceny poroty Objav Visa Francophone 2002 na svetovom festivale vo Francúzku a v roku 2009 sa svetovému publiku predstavila na národnom kole Eurovízie.

Domáce publikum sa s ňou mohlo stretávať v niekoľkoročných sériách divácky úspešnej tanečnej súťaže Let´s Dance, kde bola sólistkou Big Bandu Gustáva Broma. Vystúpenia so Slovenskou filharmóniou, Filharmóniou Košice a Orchestrom Slovenského rozhlasu naďalej podčiarkujú jej umelecké kvality.

Pravidelne koncertuje na domácom a zahraničnom pódiu so svojou kapelou Andrea Zimányiová & BAND, a taktiež ako duo s legendárnym slovenským jazzovým gitaristom Jurajom Burianom.

Trio, v zložení akordeón, spev, klavír, predstavuje novšie komorné zoskupenie, ktoré je orientované na menšie žánre vhodné pre kabaret, divadlo, a pod.

V jednotlivých hudobných formáciách sa Andrea Zimányiová venuje okrem iného aj súčasnej tvorbe francúzskeho šansónu, ale nevyhýba sa multižánrovým prieťahom k ostatným žánrom, ako sú muzikálové árie, filmová hudba alebo hudba vzdialeného argentínskeho tanga v tvorbe Astora Piazzollu.

Andrea Zimányiová má pripravený obsahovo a žánrovo bohatý repertoár. Tvoria ho diela európskych autorov mnohých krajín, ktoré emocionálne citlivo, no zároveň so značnou dávkou dramatickosti a melodramatického pátosu prednáša svojmu publiku.

Zloženie jednotlivých hudobných telies predstavujú profesionálne aktívni interpreti, inštrumentalisti, mnohí z radov interpretov klasickej hudby, čo vnáša do jednotlivých formácií odborné prvky, podieľajúce sa na dokonalom umeleckom zážitku v prepojení s charizmatickým prejavom sólistky.