Interaktívne hudobno-divadelné predstavenie Cirkus Musikus nás zavedie do krajiny hudby, divadla, tanca a pravej nespútanej radosti.

Africký kúzelník Thiery nám spolu s klaunom Pelém a deťmi z publika zachránia stratený cirkus, a tým navrátia pravú cirkusovú náladu tam, kam patrí. Deti z publika sa po vydarenom hudobnom konkurze ocitajú priamo na scéne ako profesionáli v divadle a stávajú sa neoddeliteľnou súčasťou deja. Budujú nové predstavenie priamo pred očami svojich spolužiakov a učiteľov v hľadisku.

Hudobné motívy stelesňujú konkrétny programový obsah, v deťoch evokujú otázky, čo daný hudobný motív prináša, akú významovú úlohu v danom kontexte predstavuje.

Cez fragmenty z tvorby Saint-Saensa, L. v. Beethovena, Joplina, Offenbacha a Juraja Hatríka sa dostávame ku kulminačnému bodu predstavenia. Je ním príchod exotickej postavy na scénu, kúzelníka Thieryho, ktorý prináša medzi európske deti svoje africké rytmy priamo z rodnej Afriky. Deti sa tak skontaktujú so vzdialenou kultúrou Afriky, získavajú lekciu hry na africké bubny, a tým na vlastnej koži zažívajú jedinečnú atmosféru ďalekého kontinentu.

Predstavenie Cirkus Musikus videlo množstvo spokojných detských divákov od Svidníka až po Bratislavu, naprieč celým Slovenskom. Samotné predstavenie je ideálnym prepojením detskej hry s náučnými poznatkami z oblasti klasickej hudby, hudobných nástrojov a spoznávaním ďalekého kontinentu pomocou nespútanej zábavy.