Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

16Zmeškalov dom v Dolnom Kubíne dňa 16.10.2015 o 18:00 hod. hostil vynikajúcu slovenskú speváčku Andreu Zimányiovú spolu so svojou kapelou. Festival Kubínska hudobná jeseň 2015 je v Kubínskom regióne mimoriadne obľúbeným festivalom s bohatou tradíciou. Z dramaturgie koncertov tohto ročníka si navštevník mohol vybrať z bohatej ponuky domácich a zahraničných interpretov z Europy, USA či Afriky, od klasickej hudby, jazzu, komorných koncertov až k speváckym recitálom. Žánrová rôznorodosť každého koncertu si našli svojho poslucháča.

Tí, ktorí si zvolili dátum 16.10.2015 mohli zažiť profilový koncert Andrey Zimányiovej so svojou kapelou, na ktorom odzneli šánsónové diela domácich a zahraničných autorov, a nielen tie.

Vyše osemdesiat minútový recitál speváčky s všestranným hlasom priniesol v každej skladbe osobitú výpoveď, skúsenosť a „hudobné divadlo“ so zrelosťou „muzikanta“, s akou sa stretávame na najvyššej úrovni. Program spestrený prieťahmi do ostatných štýlov, ako bossanova či Tango milonga Astora Piazzollu, boli emočným spestrením už tak náročného programu.

Náročné výkony odmenilo publikum spontánnym opakovaným potleskom, ktorý si vyžiadal prídavok „Oh chanselise“ – neformálna bodka, hymna Andreiných koncertov ako duet s publikom, priniesli potešenie pre obe strany.

Ďakujeme Orave za zdatných ľudí, akými sú Leonard Vajdulák z agentúry Art Air center s.r.o. za vynikájúcu organizáciu a hosťovanie na ich festivale Kubínska hudobná jeseň 2015.

Ďakujeme (:

Aká je vaša reakcia?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Pridať komentár