Skip to content Skip to footer

Szidi Tobias & Band - Adventný koncert

Nahrávam Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Szidi Tobias & Band – Adventný koncert

17 december 18 @ 19:00 - 21:00

Szidi Tobias & Band – Adventný koncert

„Z návrší hor,z pradávnych mlh,
slétá se chór v procesí stuh.
Za vsí na louce,sesednou měkounce,
řekl bys:Sníh.Či hejno labutí,
co si jen spletlo jih?
Kdybys ten Boží dvůr neznal z knih,
kde slova drží jak klih.V kůži ryb.
I vítr ztich.Pak nekdo do peří kých.
A v záři príchodzí,nepatríš smrti hřích,
Jiim ve tvářích.
Jdou andělé.“

 

Herečka a speváčka Szidi Tobias aj  týmito slovami  vyjadruje  posolstvo adventu v skladbe „Andělé“ ktorá zaznie na špeciálnom Adventnom  koncerte, ktorý si pripravila pre svojich fanúšikov.

Známe aj menej známe skladby s vianočným  nádychom, ktoré sa hrajú len raz do roka si tak budeme  môcť vypočuť opäť vo vynikajúcom podaní tejto charizmatickej speváčky, ktorá mení text a hudbu na posolstvo a odkaz ľudom ďalej do našich životov.
Szidi Tobias patrí k najvýraznejším  hudobným osobnostiam  spievaného šansónu nielen  na slovensku, ale aj v českej republike.
Každý jej hudobný počin je akýmsi spievaným divadlom s mimoriadne silným akcentom na obsahovú zložku. Preto v jej piesňach nachádzame ideálne spojenie textu a hudby vo vynikajúcich interpretačných výkonoch členov  kapely „Szidi Tobias & Band“.

Na  adventnom koncerte zaznejú  skladby z autorskej hudobnej dielne Milana Vyskočániho, a autora textov  Petra Lipovského.

 

Obsadenie kapely:

Szidi Tobias – zpev
Milan Vyskočáni – autor hudby, gitara,/klavír
Andrej Gál – violončelo
Richard Šimurka – saxofón/flauta
Marcel Buntaj – bicie
Martin Gašpar – kontrabas
Viliam Majer – akordeón

 

Szidi Tobias & Band – Adventný koncert „Z návrší hor,z pradávnych mlh, slétá se chór v procesí stuh. Za vsí na louce,sesednou měkounce, řekl bys:Sníh.Či hejno labutí, co si jen spletlo jih? Kdybys ten Boží dvůr neznal z knih, kde slova drží jak klih.V kůži ryb. I vítr ztich.Pak nekdo do peří kých. A v záři príchodzí,nepatríš smrti hřích, Jiim ve tvářích. Jdou andělé.“ Herečka a speváčka Szidi Tobias aj týmito slovami vyjadruje posolstvo adventu v skladbe „Andělé“ ktorá zaznie na špeciálnom Adventnom koncerte, ktorý si pripravila pre svojich fanúšikov. Známe aj menej známe skladby s vianočným nádychom, ktoré sa hrajú len raz do roka si tak budeme môcť vypočuť opäť vo vynikajúcom podaní tejto charizmatickej speváčky, ktorá mení text a hudbu na posolstvo a odkaz ľudom ďalej do našich životov. Szidi Tobias patrí k najvýraznejším hudobným osobnostiam spievaného šansónu nielen na slovensku, ale aj v českej republike. Každý jej hudobný počin je akýmsi spievaným divadlom s mimoriadne silným akcentom na obsahovú zložku. Preto v jej piesňach nachádzame ideálne spojenie textu a hudby vo vynikajúcich interpretačných výkonoch členov kapely „Szidi Tobias & Band“. Na adventnom koncerte zaznejú skladby z autorskej hudobnej dielne Milana Vyskočániho, a autora textov Petra Lipovského. Obsadenie kapely: Szidi Tobias – zpev Milan Vyskočáni – autor hudby, gitara,/klavír Andrej Gál – violončelo Richard Šimurka – saxofón/flauta Marcel