Skip to content Skip to footer
Brief info

Multiinštrumentalista, spevák a skladateľ. Počas štúdia na konzervatóriu a po skúsenostiach v lokálnych kapelách založil spolu so spolužiakom Norbertom Pompom úspešnú kapelu Midnight Spirits, s ktorou v roku 2002 odišiel na viacročné angažmán do zahraničia.

Počas rokov 2002 – 2008 s kapelou Midnight Spirits vystupovali v rôznych krajinách od Japonska až po Kanárske ostrovy. Na jar 2010 absolvoval trojtýždňové angažmán v USA ako hosťujúci člen medzinárodnej kapely Shipping Wizzards.
Po návrate zo zahraničia sa začína okrem sólovej kariéry venovať spolupráci s ďalšími interpretmi, predovšetkým s Lacom Lučeničom, Martinou Schindlerovou, Ottom Kollmanom a Petrou Humeňanskou. V rovnakom čase zakladá projekt CastELANs, ktorý sa orientuje na to najlepšie z tvorby skupiny Elán. Takisto sa v tomto období, ako spevák a gitarista, stáva členom projektu Satisfactory Laca Lučeniča.

Jeseň 2011 mu prináša účasť na medzinárodnom projekte spevácky úspešnej súťaže Hlas Česko Slovenska. Aj vďaka mediálnemu priestoru, ktorý súťaž so sebou priniesla, Juraj koncertuje počas celého leta 2012 viac ako intenzívne, a veľký záujem o neho pretrváva aj v nastávajúcom období.

V jesennej televíznej sezóne 2012/2013 prijal niekoľkokrát pozvanie do programu Legendy popu. Zaspieval známe hity Waldemara Matušku, Karola Duchoňa, Ivana Krajíčka, Dalibora Jandu či Karla Gotta. Možno aj vďaka nim sa umiestnil v ankete Slávik 2012 na 27. mieste. Oproti predošlému roku tak Juraj v rebríčku najpopulárnejších slovenských spevákov poskočil o sedemnásť priečok.

Rok 2014 je v kariére Juraja Zaujeca debutový, nakoľko prináša vydanie jeho prvého CD s názvom „Všetko je inak“, na ktorom sústredene pracoval takmer dva roky. Krst prebehol v Bratislave za prítomnosti krstného otca Dávida Kollera zo známej českej kapely Lucie.

Pre poslucháčov má Juraj pripravených niekoľko modifikácií svojich vystúpení.

What's your reaction?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Umelecká agentúra Art-Music sa zaoberá organizovaním  hudobných podujatí pre dospelého a detského diváka. Zastupujeme umelcov rôznych žánrov, od klasickej hudby cez jazzovú až k populárnej hudbe, a nevyhýbame sa prieťahom do rozmanitých štýlov a žánrov. Hlavnou náplňou agentúry Art-Music  je organizácia a usporadúvanie šansónových koncertov.

Kontakt
Artmusic ©. All Rights Reserved.