Skip to content Skip to footer
Brief info

Kristína Prekopová Band – pre priaznivcov sexi ženského vokálu a klavíru. Hudba, ktorá ladí k intimite sviečok a patrí na pódium nielen džezového klubu. Efektne vie dotvoriť atmosféru firemného posedenia, plesu, beánie, či súkromnej oslavy.

Pod prstami popdžezových klávesov Kristíny Prekopovej sa vynárajú chytľavé a zapamätateľné melódie. Takto by sme mohli charakterizovať autorské piesne speváčky, textárky, skladateľky a klaviristky.

Pod speváčkine textárske spolupráce sa podpísali napr. Peter Konečný (Hviezda), Ľudovít Potúček (Púpava), Marcela Prekopová (Láska svätá, Nohy laní, Krajina), Jiří Vondrák (Madam Róza) a i.

SPEVÁČKA, KLAVIRISTKA SKLADATEĽKA

Na konte má dva albumy:
Buď chvíľu môj (2013) 
Úsvit (2016, Pavian Records).

Jej hlas je známy z  brandingov rádiových hitov, reklamných jinglov, komentárov, či z dabingu. Venuje sa aj moderovaniu v televízii, interpretácii audiokníh, príležitostne i herectvu. Pôsobila v rádiách Expres, Devín, Regina. Ako herečka sa objavila v českej hudobnej komédii Obchodníci (2013) a v televíznom projekte Rodinné prípady (2012 – 2014).

INTERVIEW

Repertoár zostavený z vlastných skladieb doplnený o džezové štandardy dáva priestor  pre uvoľnenú improvizáciu, zmenu tempa a dynamiky. V aranžmánoch prináša presahy rôznych štýlov a kultúr, ovplyvnenie swingovou érou, džezom, vážnou hudbou a world music. Swingovo zafarbená Nočná moľa znie v sólo parte s huslami. Hravo a nenútene pôsobí  iskrivá pieseň  Púpava  v obsadení pre spev,  gypsy gitaru, kontrabas a perkusie na štýl speváčky ZAZ. Nezvyčajné nástrojové kombinácie jej spoluhráčov podčiarkujú zvukovú a farebnú rozmanitosť umeleckého stvárnenia. Takou je napr. pieseň Hviezda, v sprievode zvonivo a exoticky znejúceho, švajčiarskeho nástroja hang drum. Vplyvy world music – Balkánskej proveniencie nesie skladba Končeky prstov ospevujúca tému rasovej znášanlivosti. Ďalší šansón Madam Róza je venovaný pamiatke obetiam holokaustu s charakteristickým zvukom akordeónu a klarinetu. V popredí celej produkcie stojí vlastný výraz uvoľneného pesničkárstva. Sólo klavír inšpirovaný tvorbou Petra Hapku rozozvučí pieseň Nohy laní. Jesennou meditáciou akoby vystrihnutou z filmového plátna je skladba Nahé telá stromov zaranžovaná pre sláčikové kvarteto.

Obsadenie

klavír, spev – Kristína Prekopová
gitary – Vladimír „Jimmy“ Nikulin
akordeón – Viliam Majer
kontrabas – Erik Rothenstein Ján „Balthazar“ Borza
perkusie, hang drum, bicie nástroje – Juraj David Raši

What's your reaction?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Umelecká agentúra Art-Music sa zaoberá organizovaním  hudobných podujatí pre dospelého a detského diváka. Zastupujeme umelcov rôznych žánrov, od klasickej hudby cez jazzovú až k populárnej hudbe, a nevyhýbame sa prieťahom do rozmanitých štýlov a žánrov. Hlavnou náplňou agentúry Art-Music  je organizácia a usporadúvanie šansónových koncertov.

Kontakt
Artmusic ©. All Rights Reserved.