Skip to content Skip to footer
Brief info

Z nevyčerpateľnej studnice variácií detských príbehov dobra a zla vzišlo množstvo príbehov, ktoré časom zľudoveli. Podobne je to i v známej rozprávke Soľ nad zlato, ktorej námet napomohol aj tvorcom rozprávky s príbuzným názvom Melódia nad zlato.

Príbeh oscilujúci na morálne pomyselnom dvojtvare dobra a zla sa na základe hudobného dialógu dvoch sestier a ich prezentácii ľudských hodnôt snaží divákov primäť k uspokojivému rozhodnutiu, ktorá emócia je ich kráľovskému otcovi bližšia.

Sestra Bára je výrazná, extrovertná rebelka prijímajúca všetky vonkajšie afekty doby, pozlátko, prchkosť, jej hmotnú a materiálnu pominuteľnosť. Cez modernú hudbu hip-hopu sa priamo vysmieva svojmu kráľovskému otcovi a svojej mladšej sestre Cilke.

Naproti tomu, sestra Cilka je zlatíčko kráľovského otca. Jemné, citlivé žieňa, prahnúce po úprimnej láske, láske k hudbe, k melódii, ktorá je nad všetko zlato tohto sveta. Cez clivé hudobné motívy sa nám odkrýva ako mladšia kráľovská dcéra, túžiaca po spravodlivosti a navráteniu dobra na kráľovskom dvore. K tomu si napomáha hudbou Čajkovského, Sain Saensana, v ktorej nachádza stratené dobro a porozumenie.
 
Vzájomná inakosť a emočná nesúrodosť oboch postáv prináša zásadné riešenia ich súrodeneckého konfliktu, a to prostredníctvom príšery Adély, ktorá sa snaží kaziť každú Cilkinu hudbu. Hudobný boj, ktorý nastane, vyústi do nečakaného konca. Ale o tom už viac na predstavení!

Galéria

Aká je vaša reakcia?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Pridať komentár